Nomas dokumenti

 

Nomas dokumenti ir galvenā sadaļa, lai klientiem izsniegtu preces nomā un tās pieņemtu atpakaļ. Dokumentus var meklēt pēc objekta nosaukuma, akta numura, dokumenta numura, klienta, datuma u.c. kritērijiem.

 

Nomas dokumentu kopskatā katru kolonnu var sakārtot sev vajadzīgā prioritātē. Svarīgākā lieta, kam, ir jāpievērš uzmanība ir statusam, kas norāda, kādā satusā ir preces. Satuss iedalās 2 (divās) daļās "out" jeb izsniegtās preces un "in" jeb atpakaļ atgrieztās preces. Katram statusa tipam ir sava krāsa, Sarkanā krāsa nozīmē, ka preces nav ne izsniegtas un/vai pieņemtas atpakaļ. 

Tāpat dokumentu kopskatā var redzēt, kādā statusā ir konkrētais dokuments. Dokumenti iedalās 4 (četros) statusos - rezervēts, aktīvs, pabeigts, kavēta atgriešana un, tos var viegli atpazīt pēc krāsām. Dokumentu statusus var nomainīt, atverot konkrētu nomas dokumentu. Lai atvērtu papildus meklēšanas opcijas, ir jāspiež uz pogas . Lai sāktu ievadīt jaunu nomas dokumentu, ir jāspiež poga . Ja klients ir ievadīts "Klienti" sadaļā, tad šeit vadot to iekšā, programma sāks meklēt jau pēc pirmajiem trīs simboliem. Ja, ir jauns klients, tad viņu uzreiz var pievienot klientu datubāzei no nomas dokumentiem, spiežot pogu  aiz klienta ailes un aizpildot īso klienta kartiņu. Kad ir ievadīts klients, tad ir jāizvēlas, uz kuru objektu tiks izsniegtas preces. Ja ir jauns objekts, kas nav ievadīts programmā, tad spiežot uz pogas , varēs aizpildīt īso objektu kartiņu. Tālāk pie dokumenta tipa izvēlas, kādā statusā būs dokuments. Pie dienu skaits nomas aprēķinā ir jānorāda, kā klientam rēķināsies cenas par iznomāto preci. Šeit var norādīt vai nomas aprēķinā ņemt vērā svētku dienas un izmantot brīvdienu kalendāru. Pie pilnvarotās personas var atzīmēt, kurš klienta darbinieks ir tiesīgs saņemt preces nomā. Tālāk var atzīmēt vai izsniegtais dokuments ir parakstīts vai nē. Pie nodošanas datuma var atzīmēt, kad klients plāno atpakaļ atgriezt preci. Ja jūsu uzņēmuma specifika ir, piemēram, izīrēt sastatnes vai žogus, tad pie m2 variet norādīt, cik daudz m2 klients nomās. Zemāk jau ņemot vērā m2 lielumu var norādīt cenu dienā, nedēļā vai mēnesī par 1m2. Pie nomas piedāvājuma ir jāievada dienu skaits uz cik dienām klients vēlas iznomāt preces. Kad visas vajadzīgās ailes ir aizpildītas, tad jāspiež poga, lai varētu pievienot preces.

 

 Pie preces nosaukuma preces var pievienot trīs veidos - pēc preces nosaukuma, preces koda un svītrkoda. Pie cenas tipa var norādīt vai nomas cena klientam rēķināsies pēc dienas, nedēļas vai mēneša likmes. Aprēķināt nomas cenu - ieliekot šeit ķeksi, cena ņemsies no laukiem cena par 1m2/d. Izrakstīt rēķinus pēc nolietojuma - ja iznomājiet instrumentus vai tehniku, kam ir izmērāms nolietojums, piemēram, nodilums ripām vai motorstundas tehnikai, tad šeit ir jāieliek ķeksis. Apakšsadaļā zem "Nomas detaļas" redz visas pievienotās detaļas, ko klients vēlas iznomāt. Apakšsadaļā "Nenodotās" redz visas detaļas, kuras vēl nav izsniegtas klientam noma. Apakšsadaļā "Piegādāts" redz visas detaļas, ko klients ir atnesis atpakaļ. Apakšsadaļā "P/N akta detaļas" redz visas detaļas, kuras ir pievienotas pieņemšanas-nodošanas aktam. Apakšsadaļā "Viss šajā objektā" redz visas detaļas, kuras ir izsniegtas un saņemtas konkrētam objektam. 

Tālāk pie P/N akti ir jāizvēlas Nomas līgums un jāspiež poga, lai izveidotos nomas akts. Tālāk pie P/N akti Nomas līguma, tas ir jāatzīmē  un pie apakšsadaļas arī ir jāatzīmē preces, kuras izsniegs klientam un jāspiež poga un jānoslēdz nomas līgums, spiežot pogu. Pēc tam uzspiežot uz , to var izdrukāt vai aizsūtīt klientam. Lai pieņemtu atpakaļ nomā izdotās preces, pie P/N akti ir jāizvēlas Nomas atgriešanas līgums un jānorāda, kurā datumā daļa preču vai visas preces klients atgriež un jāspiež  poga. Tas tāpat, kā Nomas līgums ir jāatzīmē  un tālāk jāspiež uz apakšsadaļas "Piegādāts", jāievada pie "Saņemtais daudzums" skaitlis, cik preces ir atgrieztas atpakaļ un jānorāda, kurā datumā. Jāieķeksē visas preces un jāspiež poga  un jānoslēdz nomas atgriešanas līgums, spiežot  pogu. Tālāk, lai ģenerētu rēķinu par nomas dokumentu, ir jāiet uz sadaļu izrakstāmie nomas rēķini. 

Administrēšana

Atskaites

Derīguma termiņi

Ienākošie dokumenti

Izejošie dokumenti 

Izrakstāmie nomas rēķini

Klienti

Komunikācijas 

Noliktava

Nomas dokumenti

Objekti

Preces

Preču komplekti

 

Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Turpinot lietot mūsu tīmekļa vietni, jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Sīkdatņu politika.