Lai sāktu pilnvērtīgi strādāt ar programmu, no sākuma ir jāpievieno un jāizpilda visas vajadzīgās pozīcijas un parametri. Tālāk ir sīkāk aprakstīta katra apakšsadaļa.
Šajā apakšsadaļā ir jāievada visi uzņēmuma rekvizīti. Uzņēmuma rekvizīti būs redzami uz visiem izejošajiem dokumentiem – rēķiniem, pavadzīmēm, piedāvājumiem u.c.
Šajā apakšsadaļā ir jāpievieno visi uzņēmuma darbinieki, kuri strādās ar programmu. Lai pievienotu jaunu lietotāju, ir jāspiež poga. Tālāk ir jāizpilda visa informācija par darbinieku.
Pie “Pieejamās menu sadaļas” var atzīmēt, kuras sadaļas lietotājam būs pieejamas.
Šajā apakšsadaļā var pievienot uzņēmuma pārdevējus un menedžerus. Lai pievienotu jaunu menedžeri, ir jāspiež poga un jāaizpilda visa informācija par menedžeri/pārdevēju. Aizpildot laukus “Prēmija no uzcenojuma %” un “Prēmija par pārdoto skaitu EUR” atskaitēs varēs redzēt, cik daudz konkrētajam darbiniekam ir jāizmaksā prēmija.
Menedžerus ir svarīgi ievadīt tāpēc, ka pēc tam tos varēs piesaistīt konkrētiem klientiem, kā arī pie izejošajiem un ienākošajiem dokumentiem.
Ja uzņēmumam ir vairāki darbības virzieni (nozares), piemēram, Tirdzniecība, Serviss, Noma, Ražošana, tad tās var definēt šajā sadaļā. Lai pievienotu jaunu nozari, ir jāspiež poga . Nozares ir svarīgi savadīt, jo pie atskaitēm varēs redzēt, kura nozare ir rentablāka.
Šajā apakšsadaļā atrodas visu Latvijas banku saraksts. Lai pievienotu jaunu banku, ir jāspiež poga .
Šajā apakšsadaļā var izveidot klientu tipus, lai pēc tam tos var strukturēt un ērti atlasīt klientu grupu pēc konkrētiem tipiem. Klientu tipi var būt dažādi, piemēram, privātpersonas, juridiska persona, valsts iestāde, eksports, mazumtirdzniecība, vairumtirdzniecība utt. Lai pievienotu jaunu klientu tipu, ir jāspiež poga . Tāpat, kā nozares arī klientu tipus ir svarīgi savadīt, jo pie atskaitēm varēs redzēt, kurš klientu tips ir rentablāks.
Šajā apakšsadaļā var savadīt visas valūtas, ar kurām strādājat. Piemēram, ja veiciet norēķinus tikai EUR valūtā, tad citas valūtas variet nepievienot. Savukārt, ja veiciet norēķinus arī citā valūtā, tad jaunu valūtu var pievienot, spiežot pogu .
Ja, veiciet iepirkums, piemēram NOK valūtā, tad pie valūtas kurss ir jānorāda konkrētā datuma, valūtas kursu.
Šajā apakšsadaļā var nodefinēt visus maksājumu tipus, piemēram, Skaidra nauda, Dāvanu karte, Nav jāmaksā, Pārskaitījums utt., ar kuriem Jūs vai Jūsu klienti norēķinās par produktiem. Lai pievienotu jaunu maksājumu tipu, ir jāspiež poga . Lai maksājumu tipi uzrādītos peļņas atskaitēs, ir jāatzīmē lauks “Iekļaut peļņas atskaitēs”.
Šajā apakšsadaļā var tulkot, rediģēt un pievienot jaunu programmas valodu. Piemēram, ja uzņēmumā strādā darbinieks, kas pārvalda citu valodu, ērti var pievienot jaunu valodu spiežot uz pogu . Tālāk ir jāievada jaunās valodas nosaukums un pie pamatvalodas jāizvēlas attiecīgā valoda.
Šajā apakšsadaļā var pievienot klāt noliktavas. Lai pievienotu jaunu noliktavu, ir jāspiež poga . Noliktavas adresi ir vērts ievadīt, lai pavadzīmē u.c. izdrukās var norādīt preču izsniegšanas un piegādes adresi.
Šajā apakšsadaļā var pievienot klāt debitoru grupu, piemēram, labs, slikts, potenciāls, VIP, kuru piesaista pēc tam klientiem. Pie katras debitoru grupas var norādīt vai ir atļauta pārdošana, kā arī vai pie pārdošanas rādīsies brīdinājums par konkrētu klientu. Piemēram, ja klients var veikt pēcapmaksu un nav samaksājis noteiktajos termiņos, tad var nomainīt debitoru grupu uz “slikts” un programma neļaus vairs šim klientam izrakstīt rēķinus, līdz debitoru grupa nebūs nomainīta uz citu.
Šajā apakšsadaļā var izveidot e-pastu sagataves priekš - rēķinu, pavadzīmju, jaunumu, atgādinājumu un citas informācijas nosūtīšanas klientiem. Lai izveidotu jaunu e-pasta sagatavi, ir jāspiež poga . Šādi var sagatavot jau vairākas sagataves, lai pēc tam ir ērti un ātri nosūtīt e-pastus.
Šajā apakšsadaļā var pievienot savus servisa darbiniekus, ievadot vārdu, uzvārdu, ieņemamo amata pozīciju, tālruņa nr., stundas likmi u.c.
Šajā apakšsadaļā var pievienot jaunus pārvadātājus – gan paša uzņēmuma, gan citu uzņēmumu. Lai pievienotu jaunu pārvadātāju, ir jāspiež poga . Laukā “Klients” ir jāievada pārvadātāja uzņēmuma nosaukums. Ja šāds klients nav ievadīts, tad ir jāiet uz sadaļu “Klienti” un jāpievieno pārvadātāju uzņēmums. Pārvadātājus ir svarīgi savadīt, jo tos varēs izvēlēties taisot izejošos dokumentus.
Šajā apakšsadaļā var pievienot visus ražotājus, no kuriem iepērkat preces. Izveidojot jau šeit sarakstu ar ražotājiem, tos ērti būs pēc tam izvēlēties “Preces kartiņā”. Lai pievienotu jaunu ražotāju, ir jāspiež poga .
Šajā apakšsadaļā katram dokumentam (pavadzīme, rēķins, tāme, invoice) var pievienot savu, sērijas nr., dokumenta nr. un sākuma datumu, ar kuru sāksies šāda numerācija. Lai pievienotu jaunu dokumenta tipu, ir jāspiež poga savukārt, lai rediģētu vai dzēstu ir jāspiež poga.
Šajā sadaļā var pievienot objektu statusus, piemēram, aktīvs, neaktīvs uz izskatīšanu, iepauzēts utt.
Šajā apakšsadaļā var pievienot objektu likmes, piemēram, standarta, paaugstināta, zema, VIP, pēc kurām jūs ziniet, kādu objekta likmi pēc tam piemērot konkrētam klienta objektam.
Šajā apakšsadaļā var izveidot, rediģēt un dzēst izdrukas formas, piemēram, rēķins, pavadzīme, tāme u.c.
Šajā apakšsadaļā var izvēlēties un atzīmēt tās sadaļas, kuras būs vajadzīgas, veicot produktu importu vai eksportu. Lai mainītu secību, ir jātur nospiests kreisais peles taustiņš un tad var pārvilkt sadaļu uz vajadzīgo vietu.
Ja uzņēmumā strādājat ar vairākiem cenu līmeņiem, piemēram, mazumcena, vairumcena, īpašā cena, tad šeit var nodefinēt cenu līmeņus, kurus pēc tam piesaista konkrētai kategorijai, grupai, apakšgrupai vai precei un klientam. Ja ir veikta šāda sasaiste, tad izrakstot rēķinu konkrētam klientam, programma automātiski, izvēlēsies pareizo cenu līmeni ar attiecīgo cenu.
Šajā apakšsadaļā var pievienot tās mērvienības, ar kurām ikdienā strādājiet, kādās iepērkat, ražojat vai sniedzat pakalpojumus. Lai pievienotu jaunu mērvienību, ir jāspiež poga .
Šeit var norādīt brīvās dienas gada laikā, par kurām netiks aprēķināta nomas dienu maksa, ja vien tā arī būs atzīmēta pie nomas dokumenta - rēķināt vai nerēķināt nomas dienu skaitu ņemot vērā brīvdienu kalendāru.